Oferta szkoły

Nasi uczniowie biorą co roku udział w wielu konkursach i zawodach sportowych osiągając sukcesy. Więcej o ofercie naszej szkoły niżej.

 

Przydatne linki

Logowanie do dziennika elektronicznego

Platforma e-learningowa szkoły

 

Dla uczniów i rodziców

do 18.04.21 r.- nauka zdalna dla uczniów klas I-VIII

Telefon wsparcia 511 652 812 poradnia pn. i wt. 18-20 

 

Nasza szkoła przystąpiła do  ogólnopolskiego programu skierowanego do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych,  który podejmuje kształtowanie kompetencji ekonomicznych.

W ramach realizacji programu wybraliśmy  Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej spośród uczniów klasy VIIa i VIIb  oraz jej opiekunów (p. Halina Kańska i p. Mariola Kowalska)

Wspólnie realizujemy trzy obowiązkowe zadania:

  1. Spotkanie z ekspertem
    Zadanie polega na przeprowadzeniu zajęć z ekspertem/ekspertami, które w ciekawy sposób przybliżą uczniom wiedzę dotyczącą tematu przewodniego programu.
  2. Lekcja z ekonomią
    Zadanie polega na przeprowadzeniu lekcji szkolnej na temat przewodni programu podczas dowolnego przedmiotu nauczanego w szkole.
  3. Szkolna debata
    Zadanie polega na organizacji debaty szkolnej poświęconej tematowi przewodniemu programu, z zaangażowaniem jak największej liczby uczestników.

Spotkanie z ekspertem

W ramach realizacji pierwszego zadania zaprosiliśmy gości specjalnych, ekspertów w dziedzinie finansów, ekonomii i bankowości.

W dn. 16 lutego 2021 r. mieliśmy spotkanie na platformie Teams z ekspertem z banku PeKaO S.A p. Arturem Kańskim.

W dn.10. 03.2021r. odbyło się spotkanie z p. Tomaszem Jakubowskim absolwentem SGH w Warszawie kierunek ekonomia  ( bankowość i finanse) oraz AON  w Warszawie- kierunek zarządzanie zasobami ludzkimi.

W dn. 11.03.2021 r. zaprosiliśmy na spotkanie online Rzecznika Praw Konsumenta p. Stanisława Gąsiora ze Starostwa Powiatowego w Kozienicach.

W dn. 19.03.2021r. gościliśmy,  również online, przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej AVIVA p. Ireneusza Szwagierka.

 

Oferta szkoły

Nasza szkoła mieści się w budynku usytuowanym blisko zabytkowego parku. Jest placówką bezpieczną i przyjazną dzieciom. W szkole pracuje doświadczona kadra pedagogiczna.

Więcej

 

Z historii szkoły

Źródła historyczne mówią, że od dawnych czasów istniała w Brzózie szkoła parafialna. W 1595 roku posiadała dom z ogrodem. Rektora i kantora utrzymywał ówczesny pleban dając 4zł rocznie.

Więcej

 

Z dziejów Brzózy

Brzóza to duża wieś leżąca na skraju Puszczy Kozienickiej. Pierwsze wzmianki o Brzózie sięgają wieku XIV, w którym to czasie wieś była królewszczyzną.

Więcej

Biblioteka Publiczna aktywnie współpracuje z naszą szkołą. Prowadzone są lekcje biblioteczne, organizowane są spotkania z pisarzami. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością biblioteki. 

Więcej...

Wielu nauczycieli przewinęło się przez naszą szkołę. Jedni na krótko, inni wieloletnią pracą zostawiając trwały ślad. Zachęcamy do zapoznania się z nazwiskami nauczycieli, którzy pracowali lub pracują w naszej szkole.

Więcej...

Każda miejscowość ma swoją historię i tradycje. Możemy pochwalić się piękną historią naszej Brzózy. W przewodniku przedstawiamy miejsca warte zobaczenia.

Więcej...

Go to top